Corner Burger

Podstawą naszej jakże zdrowej piramidy żywieniowej są jakże zdrowe burgery. Ahhh te zdrowe tony cholesterolu przewalające się przez żyły, ta sól i węglowodany w ilościach kosmicznych, ah no i może frytki do tego? Jasne! Smażone w głębokim oleju, skąpane w majonezowym sosie czosnkowym, a do popicia tego wszystkiego Cola dietetyczna, przecież jesteśmy fit! Żart, zwykła- bliżej nam do fat. Jak można sobie tego odmówić?! Zresztą po co?! Lepiej zeżreć burgera wyjść z lokalu i pomyśleć „mmm… this is a tasty burger” a potem ruszyć gdzieś dupę, na basen czy na boisko i wyzbyć się wyrzutów sumienia spowodowanych pochłonięciem ponad 1000 kcla w jednym posiłku. O ile takie wyrzuty się posiada, my ich nie mamy więc po wyjściu z Corner Burger została tylko ta tasty myśl.

Corner Burger taki trochę burger awaryjny, gdzie awaryjny wcale nie oznacza, że zły, bo to dobra szama i lokal przyjemny, ceny też w porządku. Więc czemu awaryjny?  Bo tuż za rogiem czai się burger bestia, która w burgerologii zwie się GRUBA BUŁA, ale kiedy na głodzie podchodzicie do lady i po złożeniu zamówienia słyszycie „czas oczekiwania to niestety godzinka” czujecie się jak byście przekroczyli wrota Hadesu, a w głowie dudni jedna myśl „godzinka?! kur… GOOOOODZINA!!!!” i w ten własnie sposób wchodzi funkcja awaryjna. Nagle uświadamiacie sobie, że przecież tak niedaleko jest całkiem niezły burger.

Wnętrze, które zastaniecie na Dajwór 25 powinno przypaść Wam do gustu jasne, przestronne, z dużymi oknami których parapety zostały wykorzystane jako wygodne ławki z poduchami do tego drewniane, solidne komplety stolików wyposażonych w rolkę cichych bohaterów (ręczników kuchennych), które doceni każdy pożeracz burgerów. Genialnym smaczkiem dla fanów Quentina Tarantino,a w szczególności miłośników Pulp Fiction są przykuwające uwagę portrety burgerowego smakosza Julesa Winnfielda, dzięki temu zdecydowanie wskoczyło od nas parę plusów na konto Cornera, szkoda, że nie poszli kroczek dalej i nie umieścili w swoim menu „Ćwierć funciaka z serem” albo „Big kahuna burger – to te hawajskie” (może pomysł na burger miesiąca?) ;).

Przejdźmy do najważniejszego, czyli do BURGERÓW, których ceny zaczynają się już od 17 PLN za np. klasyczną wersje. Burgery naprawdę są sporawe a ceny w prost przeciwnie. My skusiliśmy się się na dwie opcje, mianowicie The boss i Texas bbq. Pierwszy z nich The boss (20 PLN), czemu the boss? Nie mamy pojęcia, zwłaszcza, że nie jest to ich najmocniejsza pozycja, przynajmniej w naszym odczuciu. Standardowe połączenie standardowych smaków (wołowina, bekon, pieczarka, ser, warzywa i sosy majonezowy oraz pomidorowy).

the boss corner burger

Wołowina jak najbardziej poprawnie przyrządzona i smaczna, różowa w środku mocno zgrillowana z zewnątrz. Bułka z dodatkiem sezamu jest na plus, miękka ale nie jak gąbka z mc’a ,a przez prawidłowe ułożenie składników nie robi się z niej breja.  Sosy i reszta składników są smaczne, ale całość dupy nie urywa. Gdyby dać go Julesowi rzekł by „this is a regular burger” i my byśmy się z nim zgodzili.

the boss corner burger

Lepiej ma się mniej banalna kombinacja w Texas bbq (21 PLN), chociaż podstawy ma takie same jak The boss to dobrą robotę w tym wypadku robią chrupkie krążki cebulowe i idealny do burgerów ser chedar, a całość dopełnia bardzo przyzwoity, aromatyczny sos bbq. Lubimy jak coś chrupnie w burgerze dlatego ten przypadł nam do gustu. W tym wypadku Jules mógłby z lekkim zawahaniem powiedzieć „this is a tasty burger” i my z lekkim zawahaniem byśmy się z nim zgodzili.

corner burger kraków

Corner burger pokazuję i udowadnia, że przeciętność to nie wada, która deklasuje dane miejsce. To naprawdę w porządku opcja, fajny wystrój , do tego przyjemna obsługa i dobrze wykonane burgery, ale nie odznacza się niczym wyjątkowym na tle konkurencji, dlatego dla nas to burger awaryjny, wiemy, że jest to ok opcja na zaspokojenie burgerowej gastrofazy, kiedy inne będą nieosiągalne. Dobrze go mieć na kulinarnej mapie Krakowa.

psx_20161002_075842

Ocena:
Podsumowanie: Prawidłowy burger za prawidłową cenę
Adres: Croner Burger Dajwór 25 31-052 Kraków mapa, Facebook
Apetyt na kolejny raz: To nasze nie pierwsze i nie ostatnie odwiedziny
Stosunek ceny do jakości: Warte swoich pieniędzy
Średni koszt dla dwóch osób: 50 PLN z napojami

1 Comment

  1. mari_c 18 listopada 2016 at 10:31

    Recenzja z polotem… lubię takie 🙂
    Należy dodać, że co miesiąc w Cornerze jest inny Król, który łączy wiele smaków, ale dalej jest burgerem.
    I miejsca w lokalu jest sporo, porównując do innych burgerowni to na prawdę jest to duży lokal!