Cakester Cafe – po drugiej stronie tęczy

Szliśmy tam z duszą na ramieniu… my – burgeroholicy, fani surowej wołowiny, wielkiej ilości masła, traktujący opis kaloryczności jako zabawę kto więcej ich pochłonie, zostaliśmy zaproszeni do miejsca o którym można przeczytać “Vegan heaven“, gdzie słodkości koło cukru nie stały, a o glutenie już nawet nie wspominając, gdzie przy każdej pozycji mamy skrupulatnie opisaną  kaloryczność i wyliczone wartości odżywcze. Ociekający fitością cakester cafe.

Po przekroczeniu progu pierwsze co rzuca się w oczy to witryna z tortami wyglądającymi jak zaprzeczenie wyobrażenia o fit tortach.

cakester cafe ciasta

Zaraz po tym podchodzi uśmiechnięta, miła kelnerka, która ochoczo zaprasza do stolika. Do wyboru macie antresolę z wielkimi oknami- polecamy albo parter. Małe, zgrabne stoliki z wielkimi, wygodnymi fotelami zostały umieszczone w kolorowym, pastelowym wnętrzu, niby koniec tęczy, ale nie poczujecie się jak w tyłku jednorożca. Ciepłe miejsce z ciepłą atmosferą, którą tworzy świetna, pomocna i ogarnięta w temacie ekipa.

cakester cafe wnętrze

cakester cafe kraków wnętrze

Menu śniadaniowe dzieli się na słodkie i słone. My wybraliśmy z obu opcji:
Na słodko:
Naleśniki (19PLN) i gofry (19PLN) chia kokos z twarożkiem waniliowym, prażonymi jabłkami, świeżymi owocami i sosem karmelowym- dodatki dobieracie sami z ok. 10 możliwości (naleśniki nadprogramowo, małe nieporozumienie).

Naleśniki jak i gofry naprawdę smaczne. Serek  świetny-  delikatny i kremowy, jabłka z cynamonem jak w domu i robiony na miejscu sos karmelowy, po prostu taka skondensowana, przyjemna jesień na talerzu.

cakester cafe naleśniki

edf

Na słono:
Domowe gofry (22PLN) na słono z jajkami sadzonym z wolnego chowu, boczkiem i syropem klonowym. Gofry nieco gorsze od tych na słodko, ale nadal niczego sobie, niezła alternatywa dla pospolitej grzanki. Jajka prawie tak smaczne jak te z mojego kurnika, a boczek… boczek to jakaś ambrozja, tak pyszny, że chyba był z jednorożca, który zamieszkiwał tę stronę tęczy. Z odrobiną syropu klonowego kozak!

cakester cafe gofry na słono

cakester cafe gofry na słono

Frittata z chorizo (17PLN) Lekki, delikatny omlet z bardzo smacznym chorizo. Czasami prostota broni się sama, tak też było w tym przypadku. Nic dodać nic ująć.
cakester cafe frittata

Po zjedzeniu tej ilości jedzenia (porcje są naprawdę godne) ciężko znaleźć miejsce na deser, ale ten przecież “idzie zawsze do serduszka”, a w tym wypadku chyba nawet lepiej, bo jest tak zdrowy, że idzie w bicki. Nasz wybór padł na dwa ciasta- Torcik al’a Rafaello (18PLN) i al’a Ferrero (18PLN). Torty są mocno mokre nam to odpowiadało, ale nie u Wszystkich może się to spotkać z entuzjazmem. Rafaello był bardzo smaczny, odpowiednio słodki, z bardzo przyjemna strukturą. Ferrero niestety… mało słodki i bez wyrazu. Ale to kwestia gustu co wykazały “testy na wynos”, niektóre osoby miały odwrotne zdanie do naszego.

cakester cafe torcik

cakester cafe torcik

 

Ocena:
Podsumowanie: Ciast do it - and you did it well cakester cafe ? dziękujemy bardzo za zaproszenie.
Adres: Cakester Cafe Kraków, Świętego Tomasza 25, mapa, Facebook
Apetyt na kolejny raz: Zdecydowanie wpadniemy na śniadania
Stosunek ceny do jakości: ciast to pieniądz - pozytywnie pojecie i nie zbiedniejecie
Średni koszt dla dwóch osób: 100 PLN (z deserem i napojem)