Wegańska niedziela w Youmiko Sushi Kraków

Mówiąc Wam konkretnie i bez ściemy- jeśli chodzi o wegańskie sushi, to od zawsze odzywał się w nas wewnętrzny Janusz, twierdząc „ale jak to tak, sushi? bez rybki? meeh…”. I z tym „meeh” bujaliśmy się przez dobry rok i brakowało nam motywacji, żeby w końcu wpaść na wegańską niedzielę w Youmiko Sushi. Na szczęście często powtarzające się (#dziękiWambardzo) rozkazy w naszym otoczeniu pod tytułem- MUSICIE IŚĆ I SPRÓBOWAĆ, w końcu nie pozostawiły nam wyboru.

Byliśmy. Opitoliliśmy. Przepadliśmy. Na tym właściwie ten post mógłby się skończyć. Najważniejsze zostało już powiedziane.

Teraz, gdy ktoś nas pyta czy wegańskie sushi ma w ogóle sens, odpowiadamy zgodnie- NIE. Ono nie ma sensu, ono jest sensem.

Każdy kawałek sushi, który lądował na naszym stoliku budził mega emocje, podekscytowanie i radość. To sushi po prostu zaskakuję i cieszy. Smaki i połączenia są nieoczywiste i głębokie. W chwili, gdy tylko je dostrzegasz w głowie rozwija się plątanina myśli i zgadywanek o tym, jak to będzie smakować.

Sam lokal Youmiko jest mega malutki, my kilka razy zostaliśmy zawróceni z lokalu, bo zabrakło miejsca. Dlatego jeśli się wybieracie (a musicie) to warto zadzwonić wcześniej i zrobić sobie rezerwację.

W każdą niedziele w Youmiko obowiązuje JEDYNIE wegańskie menu. Od poniedziałku do piątku, do godziny 17:00 serwowane są wyłącznie zestawy lunchowe Okonomi, oraz sushi a la carte. Pełne menu jest dostępne po 17:00 oraz przez całą sobotę. Oprócz tego na co dzień każdy z zestawów, na który się zdecydujecie może być podany w wersji wegańskiej lub bezglutenowej.

Do 25.01 trwa aukcja dla WOŚP zorganizowana przez dziewczyny z Have a bite kraków we współpracy z Youmiko, na której wylicytować możecie kolację dla 4 osób  (omakase dla 4 osób + wino) w towarzystwie dziewczyn! LINK

Ok, garść informacji już była, przejdźmy do menu.

W niedziele do wyboru macie III warianty:

  • małe/ 6 pozycji/ 18szt/ 70PLN
  • średnie/ 7 pozycji/ 22szt/ 80PLN- nasz wybór
  • duże/ 9 pozycji/ 28szt/ 100PLN

Oprócz tego dobrać możecie również deser 2szt/10zł  oraz miso 13PLN

Z racji zmarzluchowej pory roku, którą obecnie mamy, u nas oczywiście najpierw wjechało miso. Nie żałujemy. Bardzo przyjemnie rozgrzało i pobudziło kubki smakowe.

Nigiri x2 trafiło do nas w wersji z burakiem, który odnalazł się tam fenomenalnie. Lekka słodycz fajnie zostaje przełamana delikatnym ziemistym, buraczanym posmakiem. Smakowo jest petarda, ale musicie przyznać, że wizualnie też robi robotę.

Gunka Maki x2 chrupki szpinak  blanszowany w miso jest świetny i wyrazisty, a wersja ze słodkimi  pomidorami niczym mu nie ustępuje. Ekstra!

Torcik x2 z grillowanym bakłażanem, ryżem, awokado i prażonym glonem wakame to mistrzostwo. Świetnie uzupełniające się smaki. Torcik po prostu rozpływa się w ustach. Rany to jest tak dobre, że rozpisywanie się nad jego zajebistością nie ma sensu, musicie sami spróbować.

Hosomaki x6, Futomaki, x6 Uramaki x4 bardzo pozytywne, spróbować możecie wieeeele dobra np cukinii w tempurze. Nie rozczaruje.

Chce się więcej i więcej… Autentycznie, chociaż jest się pojedzonym to robi się pod koniec przykro, że to już po!

Dlatego zdecydowaliśmy się na deserek.. 😉 Inari x2 nie spodziewaliśmy się tego, ale okazał się bardzo słodki i soczysty.

Youmiko to w skrócie kulinarny, wyśmienity obłęd :).

Ocena:
Podsumowanie: Uzależnili nas od siebie!
Adres: Józefa 2, 30-056 Kraków mapa, Facebook
Apetyt na kolejny raz: No jasne
Stosunek ceny do jakości: Super
Średni koszt dla dwóch osób: 100zł